SHBA i shet Marokut 25 avionëve F-16 - Bota Sot
SHBA i shet Marokut 25 avionëve F-16

Bota

SHBA i shet Marokut 25 avionëve F-16

Më: 25 mars 2019 Në ora: 22:28
Foto

“Përveç modeleve të reja F-16 Block 70/72, të pajisur me sisteme elektronike dhe armatime të fundit, Uashingtoni miratoi gjithashtu modernizimin në të njëjtin nivel të 23 modeleve F-16 që forcat ajrore mbretërore të Marokut kanë aktualisht në dispozicion, për një shumë prej 985 milionë dollarësh”, theksoi departamenti amerikan i Shtetit në një komunikatë.

“Kjo shitje nuk do t’i prekë ekuilibrat e forcave në rajon”, thuhet në komunikatë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...