Japonia dhe SHBA luftojnë për të gjetur avionin e rrëzuar dhe "sekretet" - Bota Sot
Japonia dhe SHBA luftojnë për të gjetur avionin e rrëzuar dhe "sekretet"

Bota

Japonia dhe SHBA luftojnë për të gjetur avionin e rrëzuar dhe "sekretet"

Më: 16 prill 2019 Në ora: 10:16
Foto

Një javë pasi një avion vjedhje F-35A u rrëzua në brigjet verilindore të Japonisë, anijet ushtarake amerikane dhe japoneze po përpiqen të gjejnë rrënojat dhe të mbrojnë "sekretet" e vlefshme, shkruan AFP.

Avion japonez u zhduk nga radari më 9 prill mbi Paqësorin ndërsa po zhvillonte një mision trajnimi me tre avionë të tjerë rreth 135 kilometra në lindje të Misawa, në verilindje të Japonisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...