18 vjeçari e la të vdekur babain e tij - Bota Sot
18 vjeçari e la të vdekur babain e tij

Bota

18 vjeçari e la të vdekur babain e tij

Më: 16 prill 2019 Në ora: 22:16
Malcolm Callender

Malcolm Callender, 48 vjeçar, pësoi lëndime serioze kur koka e tij u përplas në beton, ai u dërgua me emergjencë në spital ku edhe vdiq.

Detektivët që ishin thirrur për të hetuar rastin fillimisht e trajtuan rastin si vrasje të dorës së parë, por pasi kishin marrë informacionet e duhura e ndërruan akuzën në vrasje pa paramendim.

Vdekja ndodhi afër një klubi të natës në qendrën e qytetit Reading në Angli. Një djalë 18 vjeçar u arrestua me akuzën për vrasje pa paramendim.

Malcolm Callender kishte shërbyer në ushtrinë britanike në Afganistan.

Dëshmitarët thanë që viktima ishte babai i të dyshuarit. Mësohet se ata kishin dalë të bënin qejf dhe pas një mosmarrëveshje të çastit gjithçka eskaloi.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...