Time shpall 100 personat me ndikim më të madh - Bota Sot
Time shpall 100 personat me ndikim më të madh

Bota

Time shpall 100 personat me ndikim më të madh

Më: 17 prill 2019 Në ora: 18:53
Donald Trump

Këngëtarja Taylor Swift, gazetari i televizionit Gayle King dhe ylli i futbollit Mohamed Salah janë ndër gjashtë fytyrat e famshme të botuara në ballinën e botimit vjetor të "100 njerëzve më me ndikim në botë" të revistës Time.

Yjet e tjerë që mbulonin ballinën ishin edhe kryetarja e Dhomës Nancy Pelosi dhe aktorët Sandra Oh dhe Dwayne Johnson.

Ish-sekretarja e Shtetit Hillary Clinton përshkroi Pelosi "si dëshmi e gjallë kur është fjala për marrjen e punës nga një grua".

Johnson u vlerësua për krijimin e një mjedisi pozitiv të punës, ndërsa Oh është cituar për jetën e saj krijuese.

Muzikanti Shawn Mendes shkroi se Swift "bën gjithë të moshuarit të ndjehen të ri përsëri."

Beyoncé shkroi një ese mbi zonjën e parë Michelle Obama. Presidenti Donald Trump dhe këshilltari special Robert Mueller ishin gjithashtu në listën e këtij viti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat