Presidenti i Izraelit ka nominuar zyrtarisht Benjamin Netanjahun per kryeministër për mandatin e katërt - Bota Sot
Presidenti i Izraelit ka nominuar zyrtarisht Benjamin Netanjahun per kryeministër për mandatin e katërt

Bota

Presidenti i Izraelit ka nominuar zyrtarisht Benjamin Netanjahun per kryeministër për mandatin e katërt

Më: 17 prill 2019 Në ora: 20:11
Benjamin Netanyahu

Presidenti i Izraelit të mërkurën ka kërkuar nga Netanjahu të bëjë koalicion qeverisës brenda 42 ditëve, shkruna AFP.

Kjo ishte e pritshme pasi partia e Netanjahut Likud dhe aleatët e tyre të krahut të djathtë zunë shumicën e ulsëve në zgjedhjet parlamentare javën e kaluar.

Rilvin, kishte të ftuar liderët e partive të vendit që te jepnin rekomandimet e tyre se kush duhet të bëhet kryeministër, dhe aleatët e Netanjahut, të cilët kanë shumicën në parlament, të gjithë rekomanduan Netanjahun.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...