Tërmet i fuqishëm në Tajvan - Bota Sot
Tërmet i fuqishëm në Tajvan

Bota

Tërmet i fuqishëm në Tajvan

Më: 18 prill 2019 Në ora: 09:10
Foto ilustrim

Nga ky tërmet nuk u raportua për asnjë person të vdekur.

Një tërmet prej 6.1 ballësh që ka goditur qytetin bregdetar të Tajvanin qytetin Hualien  duke “tundur” ndërtesat dhe duke bërë që të pezullohen përkohësisht shërbimet e metrosë në qytetin Taipei.

Nga ky tërmet nuk u raportua për asnjë person të vdekur, raporton Reuters.

Sipas pamje televizive fëmijët nëpër shkolla u evakuuan nga ndërtesat, ndërsa një zyrtar i zyrës së motit tha se ishte njëri nga tërmetet më të forta që ka goditur ishullin deri më tani

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...