Deputeti terrorizon banorët, qëllon në ajër me breshëri – habit me përgjigjen - Bota Sot
Deputeti terrorizon banorët, qëllon në ajër me breshëri – habit me përgjigjen

Bota

Deputeti terrorizon banorët, qëllon në ajër me breshëri – habit me përgjigjen

Më: 6 maj 2019 Në ora: 23:42

Banorët e qytetit Kamyshlov në Uralet ruse janë frikësuar nga disa të shtëna me armë zjarri automatike.

Ngjarja ka ndodhur gjatë fundjavës dhe për habinë e të gjithëve, personi që qëlloi në ajër ishte një ligjvënës kombëtar.

Menjëherë në rrjetet sociale janë publikuar video të kësaj ngjarjeje.

Por personi në fjalë u identifikua pas publikimit të videove në rrjetet sociale.

Sipas mediave lokale, përcjell javanews.al, ai është Dmitry Ionin, anëtar i dhomës së ulët të parlamentit në Rusi, ku përfaqëson rajonin Sverdlovsk të Uraleve.

Fillimisht, zyrtari në fjalë, i cili po vizitonte Kamyshlov, mohoi raportimet duke këmbëngulur se kishte qenë ndihmësi i tij ai që kishte harxhuar karikatorin e një “arme lodër”.

Por pasi videot e kësaj ngjarje filluan që të bëheshin virale në internet, Dmitry u detyra të pranonte gabimin.

“Thjesht mu dha një armë…Nuk mendova se do të kishte probleme me këtë”, tha ligjvënësi, duke shtuar se arma i përkiste një politikani lokal.

“Çdokush bën idiotësira nganjëherë”, ka shtuar Ionin duke pranuar se kishte bërë gabim, megjithëse nuk ishte proceduar nga policia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...