Kryeministri australian gjuhet me vezë - Bota Sot
Kryeministri australian gjuhet me vezë

Bota

Kryeministri australian gjuhet me vezë

Më: 7 maj 2019 Në ora: 09:13
Kryeministri australian gjuhet me vezë

Një grua është arrestuar pasi që ka goditur me vezë kryeministrin e Australisë Scot Morrison gjatë fushatës zgjedhore që do të mbahen më 18 maj.

Sigurimi shpejt e ka larguar  25 vjeçaren ndërsa sipas Policisë askush nuk është lënduar në këtë incident.

Morrison më vonë në Twitter gruan që e ka gjuajtur me vezë e ka quajtur “aktiviste qyqare”.

Ai ka falënderruar sigurimin e tij për reagim të shpejtë dhe ka shfaqur brengën për gruan e  vjetër që u rrëzua gjatë këtij sulmi, transmeton BBC.

Incidenti ka ndodhur në vendin e quajtur Olbia, që gjendet rreth 330 kilometra në jugperëndim të Kanberas.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...