Zhduket nga radari aeroplani AF218 - Bota Sot
Zhduket nga radari aeroplani AF218

Bota

Zhduket nga radari aeroplani AF218

Më: 9 maj 2019 Në ora: 08:07
Ilustrim

Një aeroplan në fluturimin nga Parisi në Mumbai u zhduk nga radari në afërsi të rajonit iranian Isfahan.

Flajtradar24, i cili e mbikëqyr qarkullimin ajror, kumtoi se është humbur sinjali me avionin.

“Aeroplani AF218 aktualisht nuk është në domenin e Flajtradar24. Ndoshta është jashtë rrjetit ose ka ateruar”, qëndron në kumtesën e Flajtradar24.

Aeroplani është nisur nga Franca dhe pastaj ka fluturuar përmes Evropës dhe Azisë perëndimore para se të zhduket mbi pjesën qendrore të Iranit.

Para se të humbet kontakti, piloti ka publikuar “7700” që tregon rrezik të përgjithshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...