“Më përdhunoi e rrahu për vdekje”/ 21-vjeçarja tregon dramën që i shkaktoi i dashuri - Bota Sot
“Më përdhunoi e rrahu për vdekje”/ 21-vjeçarja tregon dramën që i shkaktoi i dashuri

Bota

“Më përdhunoi e rrahu për vdekje”/ 21-vjeçarja tregon dramën që i shkaktoi i dashuri

Më: 11 maj 2019 Në ora: 09:17
Elise Greer dhe Marcus Martin

Elise Greer, 21 vjeç, ka një vit tashmë që kalon një nga traumat më të mëdha të jetës së vetë.

Para një viti ajo u dashurua me një djalë, por pa e ditur që do ishte ai që do i shkaktonte dëmin më të madh.

Prindërit e saj nuk janë të pasur (babai i saj është menaxher i faqes për një firmë ndërtimi, mamaja e saj punon me të rinjtë e pambrojtur), por megjithatë ata arritën t’i blinin një makinë, megjithëse ishin në merak për sigurinë e saj.

Si për ironi të fatit, ishte makina ajo që në fund e çoi në rrezik kur ajo u takua me një udhëtar tjetër që kishte nevojë për ta çuar diku.

Ai djalë ishte Marcus Martin. Martin, 24 vjeç, tani është në burg në Australi pasi ka pranuar fajin për rrëmbimin dhe përdhunimin e saj dhe do të dënohet më pas këtë muaj.

Pasi e mbajti Elisën kundër vullnetit të saj, duke abuzuar seksualisht me të, Martin e detyroi atë të udhëtonte nën kërcënimin e thikës në të gjithë Australinë.

Elis tregon një shenjë në hundën e saj, një tjetër mbi syrin e saj. “Ai më shkatërroi hundën, kështu që duhet të rindërtohet në spital. Ai më ka thyer këmbët kështu që mezi eci”, rrëfeu ajo.

Ajo thotë se këtë gjendje e duroi për disa kohë, dhe se nuk mundi ta denonconte në polici pasi kishte frikë se ai mund ta vriste atë.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat