Kreu i Iranit thotë se Teherani nuk do të negociojë me SHBA - Bota Sot
Kreu i Iranit thotë se Teherani nuk do të negociojë me SHBA

Bota

Kreu i Iranit thotë se Teherani nuk do të negociojë me SHBA

Më: 29 maj 2019 Në ora: 20:06
Ayatollah Ali Khamenei

Irani nuk do të negociojë mbi programet e tij bërthamore dhe raketore me Shtetet e Bashkuara, tha të mërkurën kreu i Lartë Ayatollah Ali Khamenei pasi presidenti Hassan Rouhani sinjalizoi se bisedimet me Uashingtonin mund të ishin të mundshme nëse sanksionet u hoqën, shkruan Reuters.

Khamenei u citua të thoshte në faqen e tij të internetit: "Ne kemi thënë më parë se nuk do të negociojmë me Amerikën, sepse negociatat nuk kanë dobi dhe na dëmtojnë".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...