Imamoglu premton një fillim të ri, i gatshëm për bashkëpunim - Bota Sot
Imamoglu premton një fillim të ri, i gatshëm për bashkëpunim

Bota

Imamoglu premton një fillim të ri, i gatshëm për bashkëpunim

Më: 23 qershor 2019 Në ora: 20:16
Ekrem Imamoglu

Kandidati i Partisë Republikane Popullore të opozitës Ekrem Imamoglu, i cili sipas rezultateve të para ka fituar zgjedhjet për kryebashkiak, sot premtoi një "fillim të ri" në Stamboll dhe shprehu gatishmërinë e tij për të bashkëpunuar me presidentin e Turqisë Recep Tayyip Erdogan.

Imamoglu fitoi 54% të votave, duke lënë prapa një kandidat të AKP qeverisëse dhe ish-kryeministrin Binaly Yildirim.

Imamoglu fitoi zgjedhjet e 31 marsit dhe ishte kryetari i bashkisë për 18 ditë, por komisioni zgjedhor anuloi rezultatet për shkak të parregullsive.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...