Zgjidhet misteri, në Qipron Veriore ka rënë një raketë siriane që është prodhuar në Rusi - Bota Sot
Zgjidhet misteri, në Qipron Veriore ka rënë një raketë siriane që është prodhuar në Rusi

Bota

Zgjidhet misteri, në Qipron Veriore ka rënë një raketë siriane që është prodhuar në Rusi

Më: 1 korrik 2019 Në ora: 13:53
Foto

Duket se është zgjedhur misteri i objektit të paidentifikuar fluturues që ka rënë mbrëmë në Qipron Veriore.

Bëhet fjalë për një raketë të prodhimit rus, e cila ishte shkrepur gjatë sulmeve ajrore izraelite në Siri, kanë njoftuar mediat lokale.

Kujtojmë që një objekt i paidentifikuar fluturues kishte rënë dhe shpërthyer në territorin e Qipros Veriore.

Në opinion më pas filluan të qarkullojnë thashetheme të ndryshme se çfarë mund të jetë ajo.

Disa pretendonin se bëhet fjalë për raketë kundërajrore, derisa një pjesë tjetër besonin se është aeroplan izraelit i rrëzuar gjatë sulmeve ajrore në Siri.

Megjithatë, këtij misteri i erdhi fundi kur edhe u konfirmua se bëhet fjalë për raketë e prodhimit rus, që me sa duket pas shkrepjes “ka bredhur”. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...