Një 13 vjeçar kreu një sulm vetëvrasës në dasmë - Bota Sot
Një 13 vjeçar kreu një sulm vetëvrasës në dasmë

Bota

Një 13 vjeçar kreu një sulm vetëvrasës në dasmë

Më: 12 korrik 2019 Në ora: 12:04
Foto ilustrim

Së paku pesë persona kanë vdekur ndërsa 40 janë plagosur kur një djalë 13 vjeqare ka kryer një sulm vetëvrasës në krahinën afgane Nangarhar.

Zyrtari i Policisë afgane ka thënë se djali e ka shpërthyer bombën në dasmën të cilën e ka organizuar komandanti i forcave qeveritare Malik Tur, i cili edhe ai është vrarë në këtë sulm.

Sipas zyrtarëve besohet se Tur ka qenë cak i sulmit, transmeton Asociated Press.

Deri më tani askush nuk e ka marr përgjegjësinë për sulmin, por në lindje të Afganistanit janë të pranishëm talebanët dhe organizata të ISIS-it.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...