Fillon bora në mes të korrikut jo shumë larg Shqipërisë - Bota Sot
Fillon bora në mes të korrikut jo shumë larg Shqipërisë

Bota

Fillon bora në mes të korrikut jo shumë larg Shqipërisë

Më: 15 korrik 2019 Në ora: 22:51

Dëborë në mes të korrikut, e jo shumë larg Shqipërisë.

Mbrëmjen e djeshme ka rënë borë në Malin Musala (100 km larg Maqedonisë), maja më e lartë në Bullgari, pjesa më e madhe e vendit u ballafaqua me stuhi dhe mot me shi.

Mediat në Bullgari raportojnë se në majën e Musala, e cila ka një lartësi prej 2925 metra, ka rënë borë sa për ta bërë një plak debore.

Temperaturat kanë rënë nën zero gradë Celsius në ditët e fundit, raporton SofiaGlobe.

Të dielën në mëngjes, shtatë fluturime u anuluan nga aeroporti i Burgas, në bregun jugor të Bullgarisë, në aeroportin e Varnës në veri, për shkak të motit të keq.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...