Babai therr me thik vajzën e tij dhe më pas bie nga një qendër tregtare dhe vdes - Bota Sot
Babai therr me thik vajzën e tij dhe më pas bie nga një qendër tregtare dhe vdes

Bota

Babai therr me thik vajzën e tij dhe më pas bie nga një qendër tregtare dhe vdes

Më: 21 korrik 2019 Në ora: 16:30
Foto

Një qendër tregtare në Sydney u zhyt në kaos kur një baba ra për vdekje pasi kishte thikur vajzën e tij 14 vjeçare.

Policia tha se babai ra nga niveli më i lartë i qendrës tregtare pas sulmit të kryer me thikë. Ai vdiq në vendngjarje.Më pas, 14-vjeçaria u dërgua në Spitalin e Fëmijëve të Sidneit, ku ajo është në gjendje të qëndrueshme.

Një dëshmitar i tha Nine News: “Kjo vajzë erdhi duke vrapuar, të cilët ishin prerë në gjumë nga babai i saj.“Ai filloi ta mbyste atë dhe ajo po bërtiste” më ndihmo, më ndihmo, ai po përpiqet të më vrasë “.

Ajo gjithashtu shihej duke dalë jashtë shtëpisë duke bërtitur ‘Unë kam qenë therur’, sipas The Daily Telegraph.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat