Tronditëse/Tre vjet u mjekua me kimioterapi, zbulon se ishte diagnostikuar gabim - Bota Sot
Tronditëse/Tre vjet u mjekua me kimioterapi, zbulon se ishte diagnostikuar gabim

Bota

Tronditëse/Tre vjet u mjekua me kimioterapi, zbulon se ishte diagnostikuar gabim

Më: 22 korrik 2019 Në ora: 12:58
Sarah Boyle

Një nënë iu nënshtrua seancave të kimioterapisë pasi mjekët gabimisht e diagnostikuan atë me kancer. Sarah Boyle, 28 vjeç, iu tha se kishte kancer gjiri pasi ajo kishte vështirësi në dhënien e gjirit fëmijës së saj.

Por nuk di si mund të quhet situata e vështirë që kaloi Sarah Boyle, fat apo fatalitet!

Ajo po kalon shok që kur u diagnostikua me kancer gjiri në fund të vitit 2016 nga mjekët e saj, më vonë rezultoi se hiç nuk kishte patur këtë sëmundje.

Image

E kjo pas shumë seancave me kimioterapi, deri dhe ndërhyrje kirurgjikale.

“Vitet e fundit kanë qenë tepër e vështirë për mua dhe për familjen time. Ishte e tmerrshme kur më thanë se kisha kancer, e më pas, duke kaluar nëpër të gjitha trajtimet dhe operacionet për të më thënë se ato ishin të panevojshme”, tha 28-vjeçarja.

Nëna e dy djemve, përveç trajtimit të rëndë në Spitalin Universitar Stoke Royal, pësoi dhe traumë psikologjike.

Image

“Edhe pse asgjë nuk e ndryshon atë që kalova, kam gjithsesi nevojë për disa përgjigje në lidhje me ndodhi, për tu siguruar që askush tjetër të mos e pësojë si unë”, tha Sarah.

Ajo ishte 25 vjeç kur mjekët gabimisht diagnostikuan kancerin e saj pas lindjes së fëmijës së parë.

Image

Doktori i saj u informua më vonë se biopsia ishte e pasaktë dhe konfirmoi se ajo nuk kishte kancer. Deri te ky lajm i gëzueshëm, gjithsesi, në tre vjet rresht ajo u ballafaqua më shumë lajme të këqija, gjithnjë nën bindjen se kishte kancer.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...