Përplasen dy avionë në kufirin mes Italisë e Francës, ka viktima

Bota

Përplasen dy avionë në kufirin mes Italisë e Francës, ka viktima

Më: 24 korrik 2019 Në ora: 14:49
Foto

Dy avionë të vegjël turistikë janë përplasur në ajër, mesditën e së mërkurës në kufirin mes Francës dhe Italisë, në rajonin e Alta Provenza.

Sipas mediave franceze, raportohet se dy persona kanë humbur jetën ndërsa një i tretë ka mbetur i plagosur rëndë, megjithatë bilanci është ende provizor.

Të dy avionët turistikë ishin nisur nga aeroporti i vogël i Saint-Pons. Priten ende detaje nga autoritetet zyrtare për shkaqet e këtij aksidenti ajror.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat