Testet e Koresë së Veriut, ja çfarë thotë Trump - Bota Sot
Testet e Koresë së Veriut, ja çfarë thotë Trump

Bota

Testet e Koresë së Veriut, ja çfarë thotë Trump

Më: 3 gusht 2019 Në ora: 06:56
Kim Jong, Donald Trump

Brenda 8 ditëve Koreja e Veriut ka kryer 3 testime të raketave balistike dhe bërthamore me rreze të shkurtër dhe rreze të mesme.

Pas këtyre provave ka reaguar edhe Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump duke u shprehur se nuk ndihet i shqetësuar nga këto prova.

“Nuk jam i shqetësuar për testimet balistike të Penianit. Testimi i këtyre raketave,procedurë standarde”- u shpreh Trump në një deklaratë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat