Johnson dhe Trump bisedë telefonike për Brexit - Bota Sot
Johnson dhe Trump bisedë telefonike për Brexit

Bota

Johnson dhe Trump bisedë telefonike për Brexit

Më: 12 gusht 2019 Në ora: 16:59
Donald Trump Boris Johnson

Kryeministri i Britanisë së Madhe Boris Johnson zhvilloi sot një bisedë telefonike me presidentin e SHBA-së Donald Trump për Brexit, tregtinë dhe problemet ekonomike, njoftoi kabineti i Johnson.

"Kryeministri bisedoi sot me presidentin Trump për problemet e përgjithshme ekonomike dhe tregtinë, dhe kryeministri e informoi presidentin për Brexit ", thuhet në deklaratë.

Trump dhe Johnson kishin raporte të mira edhe para se ky i fundit të emërohej në postin e kryeministrit, transmeton Bota sot. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...