Egjipti thotë se forcat e sigurisë vrasin 11 militantë në Sinai - Bota Sot
Egjipti thotë se forcat e sigurisë vrasin 11 militantë në Sinai

Bota

Egjipti thotë se forcat e sigurisë vrasin 11 militantë në Sinai

Më: 20 gusht 2019 Në ora: 17:44
Foto

Forcat e sigurisë egjiptiane vranë 11 militantë islamikë nga një bashkëpunëtor lokal i grupit të Shtetit Islamik me qendër në rajonin e Sinai-it prehës, tha të martën ministria e brendshme, shkruan AFP.

Militantët, të armatosur me armë dhe eksploziv, u vranë në një shkëmbim zjarri gjatë një sulmi në strehën e tyre pranë një stacioni policie në kryeqytetin provincial El-Arish, tha ministria në një deklaratë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...