Anijet ushtarake ruse hyjnë në Mesdhe - Bota Sot
Anijet ushtarake ruse hyjnë në Mesdhe

Bota

Anijet ushtarake ruse hyjnë në Mesdhe

Më: 22 gusht 2019 Në ora: 20:02
Mesdhe

Një grup anijesh ushtarake të Flotës së Veriut kaloi Ngushticën e Gjibraltarit dhe hyri në Mesdhe.

Sipas agjencisë ruse të lajmeve TASS, që citon zyrën e shtypit të Flotës së Mesdheut, “këto anije do të angazhohen në stërvitje”.

Grupin e anijeve ruse e udhëheq kryqëzori raketahedhës “Maresciallo Ustinov”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...