Përplasje Macron-Bolsonaro në lidhje me zjarret në Amazonë - Bota Sot
Përplasje Macron-Bolsonaro në lidhje me zjarret në Amazonë

Bota

Përplasje Macron-Bolsonaro në lidhje me zjarret në Amazonë

Më: 23 gusht 2019 Në ora: 18:08
Emanuel Macron dhe Jair Bolsonaro

Ka filluar një përplasje e fortë në “Twitter” mes Emanuel Macron dhe Jair Bolsonaro në lidhje me mbrojtjen e Amazonës.

Presidenti francez lëshoi alarmin mbi krizën ndërkombëtare që përbëjnë zjarret në pyet e Brazilit, duke i kërkuar G7-ës që ta fusë këtë çështje në axhendën e takimit të saj.

Por kolegu i tij brazilian e ka akuzuar se po përpiqet të përdore sensacionalizmin për interesa politike dhe personale, duke treguar për më tepër një mentalitet kolonialist.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...