Talebanët: SHBA do të pendohet nëse braktis bisedimet - Bota Sot
Talebanët: SHBA do të pendohet nëse braktis bisedimet

Bota

Talebanët: SHBA do të pendohet nëse braktis bisedimet

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 10:45
Foto

Talebanët paralajmëruan sot se nëse SHBA i braktis bisedimet në lidhje me tërheqjen e trupave të tyre ushtarake nga Afganistani, siç kishte vendosur presidenti amerikan, Donald Trump, ajo do të pendohej.

“Pushtimit të Afganistanit mund t’i japim fund vetëm me dy mënyra, nëpërmjet xhihadit ose nëpërmjet bisedimeve dhe marrëveshjeve. Nëse Trump mendon të ndërpresë bashkëbisedimet, ne do të ndërmarrim rrugën e parë dhe ata do të pendohen shumë shpejt”, tha një zëdhënës taleban.

Dje, Trump njoftoi se marrëveshjet kishin marrë fund njëherë e mirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...