Rusia ‘e pikëlluar’ për largimin e Bolton - Bota Sot
Rusia ‘e pikëlluar’ për largimin e Bolton

Bota

Rusia ‘e pikëlluar’ për largimin e Bolton

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 14:12
John Bolton

Rusia nuk pret që lidhjet e saj me Uashingtonin të përmirësohen papritmas pas daljes së këshilltarit të SHBA për sigurinë kombëtare John Bolton.

Presidenti amerikan Donald Trump pushoi papritmas Boltonin në mes mosmarrëveshjeve me ndihmësin e tij se si të merren me sfidat e politikës së jashtme si Koreja e Veriut, Irani, Afganistani dhe Rusia.

Ryabkov tha se riorganizime të tilla të stafit në Shtetet e Bashkuara nuk kanë çuar në një normalizim të marrëdhënieve në të kaluarën.  

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat