Universiteti i Oksfordit shpallet si më i miri në botë për të katërtën herë radhazi - Bota Sot
Universiteti i Oksfordit shpallet si më i miri në botë për të katërtën herë radhazi

Bota

Universiteti i Oksfordit shpallet si më i miri në botë për të katërtën herë radhazi

Më: 12 shtator 2019 Në ora: 09:44
Ilustrim

Universiteti i Oksfordit ka kryesuar në renditjen më të fundit të universitetit botëror të ‘Times Higher Education’ (THE) për të katërtin vit radhazi.   

Lista vjetore vlerëson më shumë se 1.300 universitete në 92 vende në pesë fusha: mësimdhënie, hulumtim, citime, të ardhura nga industria dhe perspektiva ndërkombëtare.

Vendin e dytë e zuri Instituti i Teknologjisë në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara.

Përmbledhja e pesë kryesuesve të tri institucioneve të tjera janë Universiteti i Kembrixhit, Universiteti Stanford dhe Instituti i Teknologjisë në Masaçusets.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...