Papa Françesku në tur aziatik - Bota Sot
Papa Françesku në tur aziatik

Bota

Papa Françesku në tur aziatik

Më: 13 shtator 2019 Në ora: 11:34
Papa Françesku

Papa Françesku do të bëjë një udhëtim apostolik në Tajlandë e pastaj në Japoni, nga 19 deri më 26 nëntor, njoftoi Selia e Shenjtë në një deklaratë.

Papa pritet të udhëtojë në Tajlandë më 20-23 nëntor dhe në Japoni më 23-26 nëntor.

”Ati i Shenjtë do të vizitojë qytetet e Tokios, Hiroshimës dhe Nagasakit”, saktëson më tej Vatikani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...