Vdes mjeku, i gjejnë 2000 mbetje fetusesh të abortuara - Bota Sot
Vdes mjeku, i gjejnë 2000 mbetje fetusesh të abortuara

Bota

Vdes mjeku, i gjejnë 2000 mbetje fetusesh të abortuara

Më: 14 shtator 2019 Në ora: 23:15
Foto

Më shumë se 2000 mbetje fetusesh janë gjetur në shtëpi në e një mjeku në Ilinoi, SHBA, i cili vdiq më 3 shtator.

Mjekut i ishte hequr licenca që në vitin 2015 dhe nuk i lejohej më të punonte te spitali South Bend, por duket se ai e ka vazhduar veprimtarinë në shtëpi në mënyrë të paligjshme.

Mjekët gjetën saktësisht 2246 mbetje  fetusesh kur i bënë një kontroll në shtëpi këtë të enjte.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...