Ministri i Jashtëm: Palestinezët janë gati për dialog me çdo lider të ardhshëm izraelit - Bota Sot
Ministri i Jashtëm: Palestinezët janë gati për dialog me çdo lider të ardhshëm izraelit

Bota

Ministri i Jashtëm: Palestinezët janë gati për dialog me çdo lider të ardhshëm izraelit

Më: 18 shtator 2019 Në ora: 21:46
Riyad al-Maliki

Palestinezët janë të përgatitur të dialogojnë me çdo lider të ardhshëm izraelit, tha Ministri i Jashtëm Riyad al-Maliki të mërkurën në Oslo, një ditë pasi zgjedhjet e përgjithshme në Izrael përfunduan në bllokim.

"Kushdo që do të jetë në gjendje të formojë një qeveri, ne jemi të gatshëm të ulemi me të në mënyrë që të fillojnë përsëri negociatat," u tha al-Maliki gazetarëve pasi zgjedhjet përfunduan në një lidhje mes kryeministrit Benjamin Netanyahu dhe sfiduesit të tij kryesor Benny Gantz .

Al-Maliki po shoqëron Presidentin Palestinez Mahmud Abbas në një vizitë dy-ditore në Oslo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...