3 të vdekur, e 4 të shtruar në spital nga mbidoza e drogës

Bota

3 të vdekur, e 4 të shtruar në spital nga mbidoza e drogës

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 22:32
Foto

Tre persona u vranë dhe katër të tjerë u shtruan në spital në fillim të së dielës në ato që policia tha se ishte një mbidozë masive e drogës, shkruan AP.

Viktimat, të gjithë burrat, duket se kanë marrë lëndë narkotike në të njëjtën kohë dhe në të njëjtin vend në një apartament në anën e Jugut të Pittsburgh, thanë autoritetet. Nuk ishte e qartë menjëherë se në cilin ilaç ose kombinim i barnave ishte i përfshirë. Hetuesit po intervistonin të mbijetuarit në spital.

Të gjithë viktimat mbanin shirita prej letre portokalli në kyçet e duarve. Policia përcaktoi se viktimat fillimisht shkuan në një vend së bashku, më pas u nisën për në banesën ku ata tejkaluan dozën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat