Vetëm pse piu ujë në veturë, shoferi dënohet me 150 euro gjobë - Bota Sot
Vetëm pse piu ujë në veturë, shoferi dënohet me 150 euro gjobë

Bota

Vetëm pse piu ujë në veturë, shoferi dënohet me 150 euro gjobë

Më: 10 tetor 2019 Në ora: 20:25
Foto ilustrim

Një shofer është gjobitur pasi piu ujë në një shishe plastike, ndërsa drejtonte automjetin gjatë një prej ditëve më të nxehta të vitit.

Brock Harris, nga Beaudesert të Australisë, u ndal kur po afrohej te shtëpia e tij pasi punoi 12 orë në nxehtësi 39 gradë Celcius.

Policia i tha Harris se nuk po e voziste me kujdes dhe po përdorte shishe të plastikës, andaj për këtë vendosi ta dënonte 150 euro.

“Nëse është kundër ligjit, atëherë unë do të paguaj gjobën, por nuk është e këndshme që të gjobitësh dikë në një ditë me 39 gradë, të cilit i nevojitet uji”, i tha ai për ABC.

Harris protestoi pasi u ndal, por oficeri i policisë i tha që ai duhej të bënte punën e tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...