Nga puthja e Papës me Imamin, te puthja e Melanias me armikun e Trump, ja fotot më pikante të 2019-s - Bota Sot
Nga puthja e Papës me Imamin, te puthja e Melanias me armikun e Trump, ja fotot më pikante të 2019-s

Bota

Nga puthja e Papës me Imamin, te puthja e Melanias me armikun e Trump, ja fotot më pikante të 2019-s

Më: 7 dhjetor 2019 Në ora: 11:50
Puthja e Papës me Imamin

Nuk ndodh shpesh të shihni dy liderëve fetarë shumë të rëndësishëm duke u puthur. Por këtë herë, agjencia e njohur e lajmeve, ‘Reuters’ ka publikuar një imazh të tillë, duke e cilësuar si fotografia e vitit.

Në fotografinë e publikuar nga ‘Reuters’ shihen duke u puthur Papa Françesku dhe Imami i Madh i al-Zharit.

Fotografia është shkrepur pas nënshkrimit të një dokumenti për luftimin e ekstremizmit, në një takim ndërfetar në Memorialin e Themeluesit në Abu Dhabi, më 4 shkurt 2019. Kujtojmë, që ‘Reuters’ çdo fundvit publikon 50 fotografitë më të mira të vitit.

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat