Tetë persona akoma të zhdukur nga shpërthimi i vullkanit në Zelandë

Bota

Tetë persona akoma të zhdukur nga shpërthimi i vullkanit në Zelandë

Më: 9 dhjetor 2019 Në ora: 20:25
Foto ilustrim

Tetë njerëz rezultojnë ende të zhdukur pas një shpërthimi vullkanik në Zelandën e Re, pa asnjë indikacion se i mbijetuan shpërthimit që tashmë ka lënë pesë të vdekur, tha të martën policia, raporton France24.

Pas hutimit fillestar rreth asaj se sa njerëz po vizitonin ishullin e Bardhë kur shpërtheu papritur të hënën, policia tha që një foto më e qartë e katastrofës po shfaqej.

"Dyzet e shtatë njerëz hynë në ishull - ne tani mund të konfirmojmë se pesë janë të vdekur, 31 janë aktualisht në spital, një tetë të tjerë janë ende të zhdukur dhe tre janë liruar nga spitali," tha zyrtari i policisë Bruce Bird.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat