Deputetët izraelitë të vendosur për të diskutuar imunitetin e Netanyahut - Bota Sot
Deputetët izraelitë të vendosur për të diskutuar imunitetin e Netanyahut

Bota

Deputetët izraelitë të vendosur për të diskutuar imunitetin e Netanyahut

Më: 12 janar 2020 Në ora: 18:36
Benjamin Netanjahu

Ligjbërësit izraelitë morën mbështetjen e së dielës së këshilltarit ligjor të parlamentit për të debatuar mbi kërkesën e imunitetit të kryeministrit Benjamin Netanyahu, por folësi ende mund të qëndrojë në këtë rrugë.

Netanyahu është akuzuar në tre raste të veçanta të korrupsionit dhe kërkesa e tij për imunitet pritej të vonojë paraqitjen e tij gjyqësore deri pas zgjedhjeve të 2 marsit.

Por kundërshtarët e tij kanë kërkuar të fillojnë procesin dhe të mohojnë imunitetin e Kryeministrit para sondazheve, duke marrë miratimin për të formuar komitetet e nevojshme parlamentare, shkruan France24.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat