Dasma kthehet në tragjedi/ Dhëndri vdes nga koronavirusi, infektohen mbi 90 të ftuar - Bota Sot
Dasma kthehet në tragjedi/ Dhëndri vdes nga koronavirusi, infektohen mbi 90 të ftuar

Bota

Dasma kthehet në tragjedi/ Dhëndri vdes nga koronavirusi, infektohen mbi 90 të ftuar

Më: 2 korrik 2020 Në ora: 01:12
Dasma kthehet në tragjedi

Një 30 vjeçar në Indi humbi jetën 2 ditë pas dasmës së tij si pasojë e koronavirusit, në një ceremoni ky morën pjesë qindra të ftuar.

Autoritetet dyshuan se virusi mund të ishte përhapur gjatë ceremonisë martesore dhe për këtë arsye testuan të gjithë të ftuarit.

Pas daljes së rezultateve u konfirmua se mbi 90 të pranishëm në këtë dasmë ishin pozitivë me Covid-19.

Ngjarja është regjistruar në mesin e qershorit në shtetin Bihar dhe konsiderohet si një ndër rastet e para të përhapjes së pandemisë në masë për shkak të grumbullimeve.

Image

Dhëndri 30 vjeçar, me profesion inxhinier informatike kishte shfaqur simptoma të koronavirusit dhe ndërroi jetë dy ditë pas dasmës. Trupi i tij u dogj duke mos iu lënë mundësinë autoriteteve të hetojnë nëse virusi ishte shkaku i vërtetë i vdekjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat