Konflikt i armatosur në kufirin Azerbajxhan-Armeni - Bota Sot
Konflikt i armatosur në kufirin Azerbajxhan-Armeni

Bota

Konflikt i armatosur në kufirin Azerbajxhan-Armeni

Më: 13 korrik 2020 Në ora: 13:26
Kufiri Azerbajxhan-Armeni

Në kufirin ndërmjet Azerbajxhanit dhe Armenisë ka shpërthyer një konflikt i armatosur i cili ka shkaktuar humbje të jetëve nga të dyja palët.

Në një deklaratë nga Ministria e Mbrojtjes së Azerbajxhanit, siç transmeton AA, thuhet se ushtria e Armenisë ka kryer goditje artilerike ndaj pozicioneve të Azerbajxhanit në rajonin kufitar Tovuz.

Në deklaratë thuhet se koflikti vazhdon dhe se nga të dyja palët ka humbje të jetëve.

Po ashtu bëhet e ditur se situata është nën kontrollin e ushtrisë së Azerbajxhanit dhe se opinionit publik do t’i bëhen të ditur informacione shtesë lidhur me ngjarjen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat