Izraeli godet objektivat ushtarake të Sirisë në përgjigje të incidentit kufitar - Bota Sot
Izraeli godet objektivat ushtarake të Sirisë në përgjigje të incidentit kufitar

Bota

Izraeli godet objektivat ushtarake të Sirisë në përgjigje të incidentit kufitar

Më: 3 gusht 2020 Në ora: 22:46
Foto

Avionët izraelitë sulmuan objektivat ushtarake në Siri të hënën, thuhet në një deklaratë ushtarake izraelite, duke përshkruar sulmet si një përgjigje ndaj një përpjekje të një skuadre armike për të vendosur një bombë në gardhin kufitar, shkruan Reuters.

Ndër objektivat e sulmeve ajrore ishin postet e vëzhgimit sirian, sistemet e mbledhjes së inteligjencës, bateritë anti-aeroplan dhe bazat e komandimit dhe kontrollit, thuhet në deklaratën izraelite.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat