Zjarr i madh shpërthen në spitalin pediatrik në Kili, evakuohen pacientët

Bota

Zjarr i madh shpërthen në spitalin pediatrik në Kili, evakuohen pacientët

Më: 30 janar 2021 Në ora: 19:16
Foto

Një zjarr i madh ka shpërthyer në spitalin San Borha Arijaran në kryeqytetin kilian Santiago.

Zjarri ka përfshirë katin e tretë dhe të katërt të spitalit, ku si rezultat i kësaj janë evakuuar pacientët.

Kili gjithashtu është goditur rëndë nga coronavirusi, kurse sot ka përjetuar një krizë tjetër shëndetësore, zjarri që shpërtheu në njërin prej spitaleve më të mëdha të fëmijëve.

E për shkak të gjendjes së rënduar epidemiologjike, ky spital është shndërruar në qendër anti-COVID ku po trajtohen të infektuarit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat