Tre pacientë me koronavirus vdesin nga zjarri në një spital në Bangladesh

Bota

Tre pacientë me koronavirus vdesin nga zjarri në një spital në Bangladesh

Më: 17 mars 2021 Në ora: 08:17
Foto

Tre pacientë me koronavirus vdiqën të mërkurën pas një zjarri në një spital në kryeqytetin e Bangladeshit, Daka, thanë zyrtarët.

Pacientët, të cilët ishin duke përdorur ventilatorë në njësinë e kujdesit intensiv të spitalit, vdiqën pasi zjarri shkaktoi një evakuim, tha Nazmul Haque, drejtori i spitalit.

Nuk ishte menjëherë e qartë se çfarë e shkaktoi zjarrin, tha një zjarrfikës.

Spitalet po përpiqen të merren me një rritje të re të infeksioneve të koronavirusit këtë muaj në Bangladesh, duke raportuar 559,168 raste dhe 8,571 vdekje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat