114 të vrarë në protestat në Myanmar, në mesin e viktimave ka edhe fëmijë

Bota

114 të vrarë në protestat në Myanmar, në mesin e viktimave ka edhe fëmijë

Më: 28 mars 2021 Në ora: 00:27
Foto nga vendi i ngjarjes

Forcat e sigurisë i kanë vrarë mbi 114 njerëz në mbarë vendin gjatë ditës së sotme në Myanmar.

Në mesin e viktimave raportohet se ka edhe fëmijë.

Kjo protestë e është duke u zhvilluar në Ditën e Forcave të Armatosura dhe është duke u konsideruar si njëra ndër ditët më të përgjakshme të demonstratave që kanë filluar atje për javë të tëra.

Pavarësisht kësaj, demonstruesit kanë vërshuar rrugët për ta kundërshtuar grusht shtetin e 1 shkurtit, shkruan Reuters.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat