Zjarr i madh përfshiu një qendër tregtare në Kinë, të paktën katër të vdekur

Bota

Zjarr i madh përfshiu një qendër tregtare në Kinë, të paktën katër të vdekur

Më: 6 prill 2021 Në ora: 20:04
Foto nga vendi i ngjarjes

Të paktën katër njerëz ndërruan jetë kur një zjarr shpërtheu në një qendër tregtare në qytetin kinez të Chizhou në provincën Anhui.

Një tym i zi i zi mund të shihej që dilte nga kompleksi tregtar në qendër të qytetit, pasi zjarri shpërtheu në katin e fundit të ndërtesës.

Brigada e zjarrfikësve dërgoi 12 automjete në vendin e zjarrit. Gjashtë persona të cilët ishin bllokuar në ndërtesë u transportuan nga ndërtesa në spital dhe dy u liruan.

Shërbimi i zjarrfikësve dhe shpëtimit njoftoi se po zhvillohet një hetim mbi aksidentin.

Oficerët e policisë dhe anëtarët e shërbimeve të urgjencës u panë në vendin e zjarrit. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat