Kim lejon vajzat koreane të përformojnë në Olimpiadë - Bota Sot
Kim lejon vajzat koreane të përformojnë në Olimpiadë

Bota

Kim lejon vajzat koreane të përformojnë në Olimpiadë

Nga: Bota Sot Më: 14 janar 2018 Në ora: 09:40
Grupi i vajzave është shumë popullor në Korenë e Veriut

Tirani i Koresë Veriore, Kim Jong-un, do të mbajë bisedime të me armikun e tij të Koresë Jugore, për lejimin e një grupi të vajzave për të luajtur në Olimpiadën Dimërore, raporton “Daily star”, përcjell “Bota sot”.

Kërkesa e çuditshme e shtetit sekret vjen pasi Kim Jong-un njoftoi se do të dërgonte atletë në lojërat e Koresë së Jugut.

Të dy Koretë do të mbajnë bisedime të nivelit të lartë për dërgimin e grupit pop Moranbong në lojrat Pyeongchang.

Banda kryen meloditë e muzikës pop dhe rock dhe më parë është krahasuar me Spice Girls.

Moranbong luan instrumente, si dhe këndon dhe përballet nga Hyon Song-ëol, një nga ish Kim.

Ajo do të jetë një nga katër delegatët e Koresë së Veriut, të cilët do të marrin pjesë në bisedimet në fshatin Panmunjom, të hënën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...