Kaos në tregjet e aksioneve - Bota Sot
Kaos në tregjet e aksioneve

Bota

Kaos në tregjet e aksioneve

Më: 11 korrik 2018 Në ora: 13:28
Ilustrim

Aksionet e kompanive në bursat botërore janë në rënie të ndjeshme sot për shkak të kërcënimeve të reja reciproke ndaj tarifave midis SHBA-së dhe Kinës.

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, po përgatit një plan për të vendosur tarifa ndaj mallrave të importuara nga Kina, ndaj të cilit Pekini reagoi duke dënuar kërcënimin e ri të Uashingtonit dhe u zotua për t'u përgjigjur me kundërmasa të ashpra.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera