Rrëzohet helikopteri në Rusi, të paktën 19 viktima - Bota Sot
Rrëzohet helikopteri në Rusi, të paktën 19 viktima

Bota

Rrëzohet helikopteri në Rusi, të paktën 19 viktima

Më: 4 gusht 2018 Në ora: 09:07
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një helikopter rus është rrëzuar në rajonin e Krasnoyarsk Territory, ndërsa reporterët thonë se janë regjistraur ët paktën 19 viktima.

Ministria e Emergjencave të Rusisë tha se helikopteri MI-8 u rrëzua në orën 03:20, rreth 180 kilometra larg nga qyteti i Igarkës.

Ministria nuk dha detaje të mëtejshme, ndërsa mediat ruse cituan burime policore, duke thënë se tre anëtarë të ekuipazhit dhe 16 pasagjerë u vranë.

Aktualisht është ngritur një grup pune, që po heton për të zbardhur shkaqet e rrëzimit të helikopterit, proces që pritet të zgjasë disa ditë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...