Përdhunuan për vdekje një 10-vjeçar, varen në publik 3 pedofilët - Bota Sot
Përdhunuan për vdekje një 10-vjeçar, varen në publik 3 pedofilët

Bota

Përdhunuan për vdekje një 10-vjeçar, varen në publik 3 pedofilët

Më: 10 gusht 2018 Në ora: 16:19
Përdhunuan për vdekje një 10-vjeçar, varen në publik 3 pedofilët

Tre pedofilë janë vrarë dhe më pas varur në publik pasi kishin përdhunuar dhe vrarë brutalisht një djalë 10-vjeçar.

Ngjarja ka ndodhur në Jemen dhe pamjet të publikuara nga mediat të fusin të dridhurat.

Të tre përdhunuesit, të cilit ishin të veshur me uniforma blu, pasi u prangosën, u urdhëruan të qëndronin me ballë poshtë. Më pas u qëlluan 5 herë në zemër.

Pas ekzekutimit me armë, trupat e tyre u varën lart në ajër nga një vinç. “Vrasja” e dyte me anë të varjes bëhët në formë paralajmërimi për shkelësit e tjerë potencialë.

Dënimi me vdekje është i ligjshëm në Jemen dhe vendi mban një shifër rekord në botë sa i përket numrit të ekzekutimeve.

Dënimet me vdekje në këtë variojnë nga të shtënat me armë, me gurë, varje ose prerje e kokës, të lejuara brenda kodit penal të Jemenit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...