E vret liderin e ISIS-it me snajper nga 2 kilometra e gjysmë - Bota Sot
E vret liderin e ISIS-it me snajper nga 2 kilometra e gjysmë

Bota

E vret liderin e ISIS-it me snajper nga 2 kilometra e gjysmë

Më: 12 gusht 2018 Në ora: 20:21
Ushtria amerikane

 

Një snajper britanik e ka qëlluar për vdekje një xhihadist nga një largësi prej 2.5 kilometrash. Kjo thuhet te jetë edhe distanca më e gjatë e vrasjes nga një snajper i forcave elite britanike.

Viktima u qëllua në gjoks derisa rasti ka ndodhur në Afganistan.

Lideri i ISIS-it, i cili ishte ne listën e të kërkuarve në Britaninë e Madhe dhe në SHBA vdiq menjëherë.

Arma me të cilën u vra terroristi është nxjerrë nga përdorimi dhe është kthyer në Hereford për të shënuar të shtënën e pabesueshme.

Snajperi u ndihmua nga një aparat për vlerësimin e shpejtësisë së erës, derisa ai thuhet se mori parasysh edhe shpejtësinë e dritës dhe nxehtësinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...