SHBA dhe Japonia testojnë sistemin anti-avion IJIS - Bota Sot
SHBA dhe Japonia testojnë sistemin anti-avion IJIS

Bota

SHBA dhe Japonia testojnë sistemin anti-avion IJIS

Më: 12 shtator 2018 Në ora: 18:08
SHBA dhe Japonia testojnë sistemin anti-avion IJIS

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Japonia kanë testuar me sukses sistemin e mbrojtjes kundër raketave IJIS jo shumë larg bregut të Havai, thanë sot zyrtarët ushtarakë amerikanë.

“Testimi i sistemit siguron besim në aftësinë e ardhshme të Japonisë për të trajtuar kërcënimet në rajon”, tha gjenerali Sem Graves, drejtor i agjencisë amerikane të mbrojtjes nga raketat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...