Prokurori saudit viziton konsullatën ku gazetari Jamal Khashoggi u vra - Bota Sot
Prokurori saudit viziton konsullatën ku gazetari Jamal Khashoggi u vra

Bota

Prokurori saudit viziton konsullatën ku gazetari Jamal Khashoggi u vra

Më: 30 tetor 2018 Në ora: 11:40
Foto

Prokurori publik i Arabisë Saudite zhvilloi të martën një raund të dytë bisedimesh me zyrtarët turq dhe vizitoi konsullatën saudite në Stamboll, ku gazetari Jamal Khashoggi u vra katër javë më parë.

Vrasja e Khashoggi është përshkallëzuar në një krizë për eksportuesin më të mirë të naftës në botë, i cili fillimisht mohoi çdo njohuri apo rol në zhdukjen e tij

Një ditë më parë zyrtarët turq refuzuan të ndajnë me prokurorin saudit çdo provë të mundshme që kishte të bënte me vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi.

Prokurori saudit Saud al-Mojeb mbajti bisedime me kryeprokurorin e Stambollit të hënën në mëngjes në Stamboll, por mungesa e besimit mes dy vendeve çoi në një takim relativisht të shkurtër prej vetëm 75 minuta, 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...