Deputetët e Parlamentit të Kanadasë, maskohen për Halloween - Bota Sot
Deputetët e Parlamentit të Kanadasë, maskohen për Halloween

Bota

Deputetët e Parlamentit të Kanadasë, maskohen për Halloween

Më: 1 nëntor 2018 Në ora: 07:04
Foto

Festa e Halloween ka gjetur më ndryshe një seancë të zakonshme të Parlamentit në Kanada.

Disa nga deputetët gjatë ditës së sotme në këtë Parlament kanë vendosur të marrin pjesë me maska, për të shënuar edhe këtë ditë.

Kryeministri i këtij vendi, Justin Trudeau ka shpërndarë një fotografi nga kjo ngjarje duke thënë se Parlamenti ka pasur disa deputetë më ndryshe të cilët kanë bërë pyetje dhe kanë tentuar të ndryshojnë mbarëvajtjen e rregullt të këtij procesi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...