Rusia njofton një takim ndërkombëtar për Afganistanin - Bota Sot
Rusia njofton një takim ndërkombëtar për Afganistanin

Bota

Rusia njofton një takim ndërkombëtar për Afganistanin

Më: 3 nëntor 2018 Në ora: 16:09
Vladimir Putin

Rusia njoftoi sot se do të organizojë më 9 nëntor një takim ndërkombëtar për Afganistanin ku pritet të marrin pjesë edhe përfaqësues të qeverisë afgane dhe talebane.

Presidenti afgan, Ashraf Ghani dhe lëvizja e talebanëve që të dyja palët u shfaqën të gatshëm për dërgimin e delegacioneve, deklaroi Ministria ruse e Punëve të Jashtme në një komunikatë të publikuar sot.

”Kjo është hera e parë që një delegacion i Zyrës Politike të talibanëve në Daho merr pjesë në bisedime të këtij niveli”, saktëson komunikata.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...